Koncert plenerowy

Międzynarodowy Zjazd Absolwentów, czyli Absolwentalia uwieńczy koncert kultowych zespołów rockowych: Kasy Chorych i Dżemu.
Wstęp na koncert jest darmowy, po wcześniejszej rejestracji, dla absolwentów, pracowników Politechniki Białostockiej oraz zarejestrowanych osób towarzyszących.

Link do rejestracji: zarejestruj się

Osoby niebędące absolwentami PB, które chcą przyjść na koncert, mogą kupić bilety w dniu koncertu w Punkcie Informacyjnym przy Hotelu Asystenta (cena 45 zł – całość) lub na stronie internetowej:
sklep online.

Po zakupie biletu, otrzymasz na e-mail numer biletu. Z tym numerem należy zgłosić się w dniu Absolwentaliów, 22 czerwca, do Punktu Informacyjnego znajdującego się przy Hotelu Asystenta  (ul. Zwierzyniecka 4), aby odebrać opaskę upoważniającą do wstępu na koncerty.

Występ zespołów rozpocznie się o godz. 18.00 na kampusie Politechniki Białostockiej, ul. Wiejska 45A.

O zespołach:

Mówią o nich „polscy Rolling Stonesi” nie bez powodu. Kunszt muzyczny, opierający się na żonglowaniu stylami, a przy tym swoista konsekwencja stylu stworzyły fundamenty pod budowę kultowego zespołu.

Muzyka Dżemu jest wyjątkowa, ponadczasowa i łączy pokolenia. Każdy koncert tego zespołu to muzyczna uczta dla uszu!

Zespół Dżem założyli w 1973 roku bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger i Aleksander Wojtasiak. Grupa jest zaliczana do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. W grudniu 1973 roku do zespołu dołączył wokalista Ryszard Riedel, a następnie w 1978 roku – gitarzysta Jerzy Styczyński. W 1985 roku ukazał się debiutancki album studyjny (Cegła), który uznawany jest za jeden z najważniejszych albumów zespołu oraz historii polskiego rocka. Z powodu nałogu, Rysiek Riedel coraz częściej opuszczał próby, koncerty, nawet był odsuwany przez zespół. Zastępowali go wówczas Monika Adamowska, Ireneusz Dudek i Tadeusz Nalepa. Jednak to właśnie Ryszard był określany mianem koła napędowego zespołu. On zaśpiewał niezapomniane hity takie jak „Skazany na Bluesa”, „Czerwony jak cegła” czy „Whisky”. Po jego śmierci zespół Dżem dalej koncertował, powstawały nowe albumy i utwory. W 1995 roku nowym wokalistą zespołu został Jacek Dewódzki, z którym zespół koncertował i tworzył do roku 2001, kiedy zastąpił go Maciej Balcar.

Specjalnie na tę wyjątkową uroczystość Politechniki Białostockiej, reaktywowali swój zespół!

Kasa Chorych:
– to jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki,
– dzięki nim muzyka bluesowa rozbrzmiewała na najważniejszych festiwalach rockowych w Polsce,
– to zespół, który jednoznacznie kojarzy się z Białymstokiem!

Ta cudowna, bluesowa muzyka zagwarantuje niesamowity klimat wydarzenia!

Kasa Chorych powstała w 1975 toku. Jej założycielami byli Ryszard „Skiba” Skibiński (grający na harmonijce ustnej) i Jarosław Tioskow, gitarzysta. Po śmierci Skibińskiego w 1983 r. zespół zawiesił swoją działalność. Grupa została reaktywowana dopiero w 1992 roku. Zespół w nowym składzie, na czele z Tioskowem wydał kilka płyt. W marcu 2017 roku grupa postanowiła zakończyć swoją działalność.